Zavolejte nám: +420 739 662 684 info@hotelovkamb.cz

Barmanský kurz

a certifikace

Pod vedením zkušeného lektora z České barmanské asociace se žáci naučí nejen teorii o historii a používání nápojů do míchaných drinků, ale získají i praktické dovednosti. Mohou se také zúčastňovat barmanských soutěží na regionální i celostátní úrovni.

Absolventi obdrží certifikát.
Kurz vyřezávání ovoce

zvládne ho každý

Kurz je určen těm, kteří chtějí prezentovat svoji šikovnost a estetické cítění. Dekorace z ovoce i zeleniny jsou velmi vydařené a často je neuvěřitelné, co všechno se dá z obyčejných melounů, cibule, jablek a jiných produktů vytvořit.

Absolventi obdrží certifikát.
Baristický kurz

vše nejen o kávě

V baristickém kurzu se naučí žáci připravovat kávu podle správných zásad tak, aby káva byla chutná, voňavá, silná a esteticky přitažlivá. Nedílnou součástí tohoto kurzu je i získání znalostí o jednotlivých druzích kávy, zvláštnosti při používání, rozpoznávání jednotlivých chutí kávy i příprava různých druhů káv.

Absolventi obdrží certifikát baristy.
Somelierský kurz

teorie, prezentace i degustace vína

Stále větší obliba pití vína se odrazila i v účasti tohoto kurzu. Výroba vína, vinařské oblasti u nás i ve světě, druhy vína – to jsou nedílné součásti tohoto kurzu. V praktické části se žáci naučí rozpoznávat degustací jednotlivé druhy vín, správnou prezentaci vína, i takové zvláštnosti, jako je otvírání šumivého vína šavlí.

Absolventi obdrží certifikát someliéra.
Kurz o ginu

zase víme něco nového

Gin patří mezi destiláty, který má typickou chuť. Možná trochu připomene naši borovičku. Aby byl gin ginem, neobejde se bez jalovce. Ale můžeme v něm nalézt i jiné chutě – třeba po koření nebo mandlích. To vše jsme mohli posoudit i svými chuťovými buňkami v kurzu o ginu.

Kolik je ho značek, jak se od sebe liší, zda je doslazován nebo ne. A víte, že gin taky zraje? Troufli byste si dát ho do koktejlu? A do jakého? S čím se hodí ho kombinovat….. . Zase víme něco nové.

S kým spolupracujeme?

Erasmus+
Holiday Inn
Park Inn
Aramark
Pivovar Podkováň
Café restaurant Václav
Partnerská škola
Centrotherm Mladá Boleslav, a. s.
Compag Mladá Boleslav, s. r. o.
Marvel gym

SŠ Gastronomie
a hotelnictví
Mladá Boleslav, s.r.o.

Kontakt


739 662 684

info@hotelovkamb.cz

Na Celně 281, Mladá Boleslav

Důležitá telefonní čísla


Ředitel školy
739 662 684

Zástupce ředitele
732 544 923

Omluva z praxí
732 544 923